AMBIENT FILM » Ile to kosztuje?


 

Praca profesjonalisty będącego równocześnie pilotem bezzałogowych statków powietrznych, fotografem, operatorem kamery, scenarzystą, reżyserem, organizatorem planu, oraz biznesmenem, a także grafikiem i producentem filmowym, z pewnością należy do najtrudniejszych profesji. Jednym z wielu powodów jest duża liczba wyzwań i wysoki stopień nieprzewidywalności z jakim trzeba sobie poradzić w podczas realizacji materiału dla klienta.


Oprócz umiejętności, doświadczenia i sprzętu bezpośredni wpływ na udaną produkcję mają też, szczególnie w przypadku ujęć realizowanych z powietrza, warunki meteorologiczne (nigdy nie da się ich przewidzieć w 100% trafnie), obostrzenia prawne dotyczące korzystania z przestrzeni powietrznej (wymagają one codziennego monitoringu i, niejednokrotnie, zgłaszania planu działania do organów zarządzających polską przestrzenią powietrzną w celu uzyskania zgody).


Zrealizowanie zamówionej usługi często oznacza konieczność pozostania operatora na miejscu dłużej niż przewiduje pierwotny plan (na przykład z powodu załamania pogody czy wystąpienia innych nie dających się przewidzieć zdarzeń). W dodatku na pracę operatora wpływa ukształtowanie i rodzaj terenu, infrastruktura techniczno-przemysłowa, czy odległość od siedziby firmy. Nie bez znaczenia jest też czas w jakim klient oczekuje wykonania projektu i dostarczenia produktu.

Kluczowym czynnikiem jest różnorodność potrzeb. Są klienci którzy oczekują tylko, przykładowo, dostarczenia kilku zdjęć z powietrza pokazujących ich nieruchomość. Z drugiej strony są klienci zamawiający wykonanie kompletnego filmu dokumentalnego lub reklamowego, obejmującego zdjęcia z ziemi (także we wnętrzach) i z powietza, zmontowanego ściśle według ich wskazówek i oprawionego profesjonalną muzyką. Czasem realizujemy zdjęcia na miejscu, w pobliżu siedziby naszej firmy, innym razem musimy pokonać kilkaset kilometrów, samochodem lub samolotem.


Dlatego precyzyjna wycena usług która pasowała by do każdej sytuacji jest w naszej ocenie niemożliwa.

 


Oferujemy szeroki zakres usług fotograficzno-filmowych których wybór kształtuje cenę końcową:

1. Filmujemy za pomocą kamer naziemnych

2. Filmujemy we wnętrzach

3. Filmujemy z powietrza

4. Fotografujemy z ziemi

5. Fotografujemy we wnętrzach

6. Fotografujemy z powietrza

7. Wykonujemy edycję fotografii

8. Wykonujemy kompletny montaż materiału filmowego obejmujący (wedle życzenia klienta):

-  edycję jakościową materiału filmowego (kolorystyka, kontrast, itp)

-  efekty czasowe (slow motion, time lapse, itp)

-  efekty specjalne

-  napisy (statyczne, dynamiczne i animowane)

-  efekty dźwiękowe

-  precyzyjnie dobraną muzykę

9. Tworzymy kompletne filmy dokumentacyjne, reporterskie, promocyjne i reklamowe

 


Gdy skontaktujecie się Państwo z nami i przedstawicie swoje plany i oczekiwania, dokonamy bezpłatnej i niezobowiązującej wyceny naszych usług.

W związku z tym nie ponosicie Państwo żadnego ryzyka cenowego. W dodatku mamy w zwyczaju zapewniać każdemu klientowi:

 

- dojazd na miejsce produkcji (w przypadku realizacji filmu do 25 km bezpłatnie, powyżej 25 km oraz w przypadku sesji fotograficznej - cenę ustalamy indywidualnie)

- organizację planu (omówienie oczekiwań klienta, scenariusz pracy, oznaczenie i zabezpieczenie planu)

- legalność produkcji (analiza dostępności obszaru przestrzeni powietrznej i zdobycie niezbędnych zezwoleń)

- analizę warunków meteorologicznych dla miejsca i czasu realizacji zamówienia

- udostępnienie materiału do pobrania z serwera