AMBIENT FILM » O nas


     
 

Nazywam się Rafał Haczek. Jestem założycielem i właścicielem firmy Ambient Film.
 

  Fotografia i filmowanie


Fotografia zawsze była częścia mojego życia. Już jako mały chłopiec nie rozstawiałem się z aparatem. Jako nastolatek pełniłem nieoficjalną funkcję szkolnego fotografa. Fotografowałem przyrodę, architekturę i portrety. Wykonywałem zdjęcia obiektów niebieskich za pomocą teleskopu, a także zdjęcia lotnicze i podwodne (jestem licencjonowanym płetwonurkiem).

Pierwszą kamerę filmową zdobyłem jako dwudziestolatek. Przechodziłem kilka etapów ewolucji technologii filmowej, od taśm 8 mm, przez kasety wideo, Hi8, po obecną erę zapisu cyfrowego wysokiej rozdzielczości. Moje prace fotograficzne i filmowe zostały docenione w konkursach, a także były publikowane  w prasie, telewizji  i Internecie.

Na planie korzystamy z wysokiej klasy kamer, umożliwiających filmowanie w standardzie 4K, szerokiej gamy obiektywów i filtrów, różnorodnych urządzeń do stabilizacji obrazu (statyw, gimbal, slider, itp.), sprzętu audio do rejestracji dźwięku, oraz oświetlenia.

 

  Pilotowanie dronów


Jestem entuzjastą lotnictwa, z doświadczeniem szybowcowym, paralotniowym i symulatorowym (bardzo przydatne w pilotowaniu dronów). Swoją wiedzę pogłębiam, udzielając się aktywnie na różnych portalach lotniczych. Miałem przyjemność pracować jako tłumacz dla renomowanych producentów samolotów, przy okazji poznając tajniki awiacji od samych podstaw.

Z wykształcenia jestem geografem (UJ), więc zarówno meteorologia, nawigacja, jak i korzystanie z map (oraz ich tworzenie) są moją drugą naturą. Okazało się to niezwykle przydatne w pracy pilota bezzałogowych statków powietrznych.


Mam aktualną licencję pilota UAV uprawniającą do wykonywania lotów komercyjnych. Posiadam niezbędne ubezpieczenie, najnowszy profesjonalnej klasy sprzęt latający marki DJI umożliwiający rejstrację materiału filmowego w formacie 4K oraz wykonanie zdjęć lotniczych w wysokiej rozdzielczości, a także rosnące z każdym dniem doświadczenie, gwarantujące najwyższą jakość pracy i bezpieczeństwo.

 

  Montaż filmów i edycja zdjęć


W Ambient Film korzystamy z narzędzi firmy Adobe, takich jak Premiere Pro, After Effects, Photoshop, czy Lightroom. Dzięki nim tworzymy profesjonalnej jakości materiały, jak filmy oraz galerie zdjęć. Każde zdjęcie, wykonane oryginalnie w formacie RAW, podlega obróbce do momentu w którym powstaje idealna, w naszych oczach, fotografia. Każdy film jest w pełni wyedytowanym dziełem zawierającym pracę montażową, kolorystyczną i korekcyjną, a ponadto wyposażony jest w czołówkę, efekty specjalne, zarówno wizualne, jak i dźwiękowe, animowane napisy, oraz starannie dobraną oprawę muzyczną.

 

Zapraszamy do kontaktu i współpracy z firmą Ambient Film.
Mamy nadzieję, że przyniesie ona obu stronom mnóstwo satysfakcji z profesjonalnie wykonanych usług.